Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Extáze

náhled obálky
Konec aukce: 30. 7. 2019 v 20:00:00
Běžná cena: 398,- Kč
Vydraženo za:

190,- Kč

Poslední příhoz:goldiex

Aukce již byla ukončena!

Alma Mahler Schindlerová. Oduševnělá múza, zdrženlivá dáma, anebo poživačná nymfomanka?
Román Mary Sharrattové nás seznamuje s dospíváním a zráním Almy Mahler Schindlerové. Krásná, inteligentní a hudebně nadaná Alma cítí s koncem 19. století nové příležitosti pro ženy, vymaňující se z rolí manželek a budující vlastní kariéru. Sen studovat na prestižní konzervatoři však zmaří Almini rodiče, rozhodnutí dceru zajistit vhodným sňatkem. Má však povoleno soukromé studium hudby u mladého skladatele Zemlinského, do nějž se zamiluje. Rodiče jí vztah rozmluví – Zemlinsky je příliš chudý.
Alma se vzápětí seznamuje s téměř o 20 let starším skladatelem, dirigentem a ředitelem Vídeňské opery Gustavem Mahlerem. Osudová vášeň vzplane jako požár a dá vzniknout manželství, plnému extatických vrcholů i pádů na samotné dno. Žárlivý manžel nechce, aby Alma rozvíjela své nadání.
V kulisách secese a na pozadí Mahlerovy hudby vidíme přerod Almy z mladé dívky s růžovými sny v dospělou třicetiletou ženu, kterou osud příliš nešetří. V Almině hledání pravdy nechybí ani erotické touhy a náraz na hluboce zakořeněné sexuální předsudky tehdejší společnosti. Alma se nevyhýbá bolestnému, ale zároveň mystickému líčení prožitku porodů i hlubokému zoufalství ze smrti vlastního dítěte a několika potratů. Smutky a vášně, živočišnost i transcendence – to vše tvoří extázi života, kterou Alma, navzdory manželově zákazu, hodlá zhudebnit ve svých skladbách.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Extáze

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
goldiex 190 24. 7. v 12:01:16