Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Ne v Božím jménu

náhled obálky
Konec aukce: 12. 6. 2019 v 20:00:00
Běžná cena: 349,- Kč
Vydraženo za:

170,- Kč

Poslední příhoz:Pirk

Aukce již byla ukončena!

Navzdory prognózám o trvale postupující sekularizaci se 21. století stává svědkem prudkého vzestupu náboženského extremismu a násilí páchaného v Božím jménu.
V této svrchovaně aktuální a naléhavé knize zkoumá Jonathan Sacks kořeny násilí a jeho spojitost s náboženstvím, přičemž se zaměřuje především na dějinné napětí mezi třemi abrahamovskými náboženstvími: judaismem, křesťanstvím a islámem.
S užitím poznatků z oblasti evoluční psychologie, teorie her, historie, filozofie, etiky a teologie poukazuje Sacks na to, jak lidský sklon k násilí dokáže podlomit i ta nejsoucitnější náboženství. Pozorným výkladem klíčových biblických textů, tvořících jádro abrahamovských náboženství, hází Sacks pomyslnou rukavici těm, kdo prohlašují, že náboženství je již z vnitřní podstaty zdrojem násilí, a přesvědčuje nás o tom, že teologie se musí stát součástí řešení problému, nemá-li zůstat jeho hlavní příčinou.
Kniha je zahanbující výtkou všem těm, kdo vraždí ve jménu Boha života, válčí ve jménu Boha míru, nenávidí ve jménu Boha lásky a dopouští se krutostí ve jménu Boha milosrdenství.
Nadešel čas, aby se v zájmu celého lidstva a svobodného světa semkli lidé všech náboženských vyznání i lidé nevěřící a společně prohlásili: NE V BOŽÍM JMÉNU.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Ne v Božím jménu

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Pirk 170 9. 6. v 21:03:01