Za svědky minulosti

Konec aukce: 15. 12. 2019 v 20:00:00

S klukovskou zvědavostí na výpravách za větrnými mlýny, zaprášenými kovadlinami a ztichlými šachtami.
Výpravy za technickými památkami a mizejícími řemesly Čech, Moravy a Slezska.
Minulost a život předků lze poznávat nejen díky ozvěnám, které k nám doléhají ze stránek dávných kronik, z nápěvů starých písní a fresek na chrámových stěnách, ale i díky vzkazům, které nám přes práh staletí posílají ve svých výrobcích a plodech práce někdejší řemeslníci. Setkáváme se s nimi všude v naší vlasti. Se starými hamry, papírnami, lanovkami, sklárnami a cihlářskými skanzeny. Možná se o nich neví tolik jako o památkách kulturních a uměleckých, přesto i ony vypovídají o naší minulosti, poskytují obraz toho, jak se kdysi žilo, s jakými technickými problémy se lidé potýkali na cestě k pokroku a lepšímu životu. Buďme hrdi na toto dědictví, které nám zanechaly předchozí generace, ta hrdost souvisí s naší budoucností.
Vydejte se s námi na společnou pouť mezi stíny dávných řemeslníků a možná tam potkáte i kousek sebe, svůj obraz a své dětství.
Kniha je provázena množstvím dobových materiálů, ilustracemi, mapou s vyznačenými lokalitami a praktickými informacemi o otevíracích hodinách.

Přečtěte si více o knize Za svědky minulosti

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Za svědky minulosti za velmi příznivou cenu